Kolejny pokaz międzynarodowej głupoty obecnych władz Polski

Rosyjskie MSZ nazwało odmowę przez Polskę obecności S. Ławrowa na Radzie Ministerialnej OBWE jako bezprecedensową.MSZ Rosji wydało oświadczenie w związku z decyzją Polski o odmowie udziału szefa resortu Siergieja Ławrowa w posiedzeniu Rady Ministrów OBWE. Resort nazwał tę decyzję bezprecedensową i niezgodną ze statusem organizatora. Rada Ministerialna OBWE odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Łodzi.


„To (decyzja) jest nie do pogodzenia ze statusem przewodniczącego organizacji, w której uczestniczy 57 krajów jako suwerenne i niepodległe państwa na zasadach pełnej równości. Naruszono Regulamin OBWE oraz decyzje jej organów decyzyjnych, w szczególności decyzję Rady Ministerialnej OBWE w Porto w sprawie zasad pracy urzędującego przewodniczącego” – czytamy w komunikacie MSZ, powiedziano w oświadczeniu.

Rosyjskie MSZ poinformowało, że zamiast Siergieja Ławrowa delegacji rosyjskiej będzie przewodniczył stały przedstawiciel przy OBWE Aleksander Łukaszewicz.

18 listopada przedstawiciel polskiego MSZ Łukasz Jasina powiedział, że Polska nie pozwoli delegacji rosyjskiej na wizytę w Radzie Ministerialnej OBWE w Łodzi. 16 listopada przewodniczący delegacji senatorskiej do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Władimir Dżabarow poinformował, że przedstawicielom Rosji odmówiono wiz na udział w jesiennej sesji Zgromadzenia. Odbędzie się ono w Warszawie od 24 do 26 listopada.

 

Za: https://news.mail.ru/politics/53949591/?frommail=1

( tłum.własne-PZ)

Pełne brzmienie oficjalnego komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej :

19.11.2022 14:23
Oświadczenie rosyjskiego MSZ w sprawie sytuacji wokół posiedzenia Rady Ministrów Spraw Zagranicznych OBWE (Łódź, 1-2 grudnia 2022)

Decyzja Polski, urzędującego Przewodniczącego OBWE, o odmowie udziału Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa w posiedzeniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych OBWE (CMFA) w Łodzi w dn. 1-2 grudnia tego roku - jest bezprecedensowa i prowokacyjna. Jest to nie do pogodzenia z przewodniczeniem Organizacji, w której 57 krajów uczestniczy jako suwerenne i niezależne państwa na warunkach pełnej równości. Naruszono Regulamin OBWE oraz decyzje jej organów decyzyjnych, w szczególności decyzję Rady Ministerialnej OBWE w Porto (2002) w sprawie zasad pracy Urzędującego Przewodniczącego.

Przez cały rok, zamiast wzmacniać OBWE, Warszawa entuzjastycznie niszczyła jej fundamenty, robiła wszystko, by podkopać fundamentalną dla Organizacji kulturę konsensusu i pobudzała niebezpieczne tendencje odśrodkowe. Większość kluczowych wydarzeń została odwołana lub odbyła się w „zastępczym” formacie, z nieoczekiwanym, a nawet wywrotowym programem. Regulamin nie był przestrzegany. W organach stanowiących dzięki staraniom przewodniczącego zapanował chaos. Tym samym wykazano całkowitą niezdolność do zajmowania tak odpowiedzialnego stanowiska. Warszawa nie tylko skompromitowała się, ale także wyrządziła nieodwracalne szkody autorytetowi całej Organizacji jako całości.

Stało się jeszcze bardziej oczywiste, że fanatycy „porządku opartego na zasadach” potrzebują OBWE nie jako możliwości do równego, pełnego szacunku dialogu w poważnych kwestiach bezpieczeństwa europejskiego, ale przede wszystkim jako platformy politycznych widowisk i antyrosyjskich ćwiczeń .  Oni już prawie zamienili główne instytucje OBWE w farsę, najwyraźniej nie zastanawiając się ani przez chwilę, czy uda im się przywrócić je do normalnej pracy.

Niedopuszczalny atak na Rosję w kontekście Rady Ministerialnej jest zwieńczeniem całego polskiego „antyprzewodnictwa” w Organizacji. Polskie władze nie pozwalają Organizacji w pełni wypełniać jej funkcji: najpierw zablokowały udział rosyjskich parlamentarzystów w jesiennej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE (Warszawa, 24-26 listopada), teraz rażąco naruszyły prawa naszych delegacja na spotkaniu ministerialnym. Tego rodzaju destrukcyjnymi decyzjami Polacy, przy wsparciu podobnie myślących ludzi z obozu zachodniego, spychają OBWE w przepaść, pozbawiając ją ostatnich szans na pokazanie swojej przydatności we wzmacnianiu bezpieczeństwa i nawiązywaniu współpracy, dla której powstała.

Odnosząc się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie RP i Unii Europejskiej, Warszawa przedłożyła regulację unijną ponad zobowiązania OBWE, która jest obecnie najbardziej reprezentatywną organizacją ogólnoeuropejską.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy rozsądni politycy podzielają stanowisko strony rosyjskiej co do niedopuszczalności takich działań i wystawią im pryncypialną ocenę. Odpowiedni wniosek został wczoraj wysłany do wszystkich państw uczestniczących w OBWE.

Delegacji rosyjskiej do Rady Ministerialnej OBWE przewodniczyć będzie Stały Przedstawiciel przy OBWE Aleksander Łukaszewicz.

za: https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1839435/

( tłum. własne- PZ)

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.44

liczba ocen: 36

 • Głupcy czy kanalie ?

  //Kolejny pokaz międzynarodowej głupoty obecnych władz Polski//
  Oni są głupi zarówno międzynarodowo jak i krajowo, wojewódzko. gminnie a nawet kosmicznie.
  A najlepszym przykładem tego, jest obraz Ślązaka zapierdalającego po węgiel do Gdańska...
  Osobiście uważam, że to konfidenci działający na szkodę polskiego narodu.

  • Głupcy czy kanalie ?#SZS

   To nie są głupcy to sługusy USA i to w USA podjęto taką decyzję a wasale w Polin ją tylko wykonali i wzięli odpowiedzialność na siebie.
   Taka jest od lat polityka globalnej mafii... większość zbrodni wykonuje cudzymi rękoma.
   (banderowcy, islamiści, ekstrema solidaruchów, liberałowie w Rosji, ustasze, kosowary, Ujgurzy.... w zasadzie cały światowy terroryzm i bandytyzm pracuje na zlecenie ....dla globalnej mafii).

  • Głupcy czy kanalie ?#SZS

   Dla warszawskiego nierządu dzień, w którym nie zaszkodzą Polsce jest dniem straconym. I to chyba tyle w temacie

  • Głupcy czy kanalie ?#SZS

   Polacy, Po WIDLY i powrzucac tych kacykow do gnoju. Tam jest ich miejsce

 • Bezsprzecznie, zachowanie naszych władz jest idiotyczne i szkodliwe dla Polski.

  Ale cóż, niech się wstydzą ci, co na nich głosowali i w przyszłych wyborach już takiego błędu nie popełnią.
  Żadnym naszym interesem nie jest w głupi sposób drażnienie Rosji. Co zyskamy odmawiając wiz? Nic.
  Co stracimy? Wiele. Po pierwsze tego typu fora są miejscem gdzie można przedstawić różne argumenty. Nawet jeśli Ławrow wróci jak nie pyszny w połowie spotkania, co już nie raz bywało to będzie to policzek od gremium międzynarodowego a nie od Polski. Kolejny raz wyrwaliśmy się przed szereg, biorąc na klatę coś, czego brać nie powinniśmy, bo za ciency jesteśmy w uszach.
  Miał rację Geremek, to nie są dyplomaci a dyplomatołki.

 • Polecam!

  Sykulski i Korczarowski w debacie o losie Polski:

 • Inny link

 • Rozczarowanie

  Panuje konsensus, że rozmowy nie szkodzą, tylko pomagają. Polski rząd potwierdza, że nie stosuje się do międzynarodowych zasad. Skąd bierze siłę? Myślę, że jest sterowany z Waszyngtonu. Opozycja nikczemnie skarży się na polski rząd na forum UE. A ten rząd potwierdza opozycji, że ani jej ani międzynarodowego prawa, ani dyplomatycznych zwyczajów nie ma zamiaru przestrzegać. Uważam, że nie ma sensu wymagać od rządu marionetek wyższych standardów. Działają, jak im wódz w Białym Domu przez ambasadę w Warszawie przekaże.

  • Rozczarowanie#adevo

   Polski rząd jak najbardziej stosuje się do międzynarodowych zasad. Po tym jak Rosja napadła na Ukrainę jej przedstawiciele zostali objęci sankcjami. A więc Ławrowa w Łodzi nie będzie na obradach OBWE, chyba się zapłaczą tamtejsi Rosjanie.

   We wrześniu, tego roku, na spotkanie ONZ w Nowym Jorku, Ławrow amerykańskiej wizy również nie dostał wraz ze swoją liczną delegacją, składającą się aż z 56 osób. Wtedy też były wrzaski, oskarżenia USA i tupania nóżkami. W końcu USA dało Ławrowoi wizę z łaski i jego delegacji, ale odpowiednio zmniejszonej do 24 reprezentantów.

   Nie ma gorszych i bardziej bezczelnych kłamstw jak te ruskie.

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    Kochana Pani Agnieszko!
    Nawet wielki przyjaciel Polski niejaki Winston Churchill nazwał Polskę ... hieną Europy
    To chyba mial racje, skoro Polacy chcą mu stawiać pomniki.

    Ja tak myślę, ze już Churchill przewidział, ze polscy lotnicy pomogą zbombardować ponad 400 zabytkowych kościołów i cerkwi w ... Kosowie.

    • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS#Tiamat

     Nie pisz pani bzdur i nie pluj na Polskę, bo Polskich Lotników, ani wojsk nie było podczas walk w Kosowie, tylko już po kapitulacji Serbii - wysłaliśmy tam siły policyjne, by zapewniały porządek.

    • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS#Tiamat

     Oceniając po plusach, to same antypolaki. względnie bezmózgowce, oceniające uwłaszczające Polsce bzdury.
     Ps. Churchill miał bardzo dobre zdanie o Narodzie Polskim, lecz był zdania, że rządzili nami kanalie - czy coś się zmieniło ? Dopisałem to, bo już tracę wiarę w rozsądek tu wypisujących głupoty, zresztą na głupotę nie ma lekarstwa.

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    ... być może brak tak cennego pierwiastka dla naszego organizmu jak JOD ... powoduje , że Pani KRETYNIZM poraża jak prąd elektryczny ... powinna Pani go suplementować , po czasie zauważyć powinna Pani znaczącą poprawę u siebie .

    • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS#Stanisław Szafert

     Ona mieszka w Kalifornii

    • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS#Stanisław Szafert

     //Ona mieszka w Kalifornii//

     A powinna na Florydzie - tam jest największe skupisko parchów w Muryce.
     Ewentualnie w Kanadzie, która jest przystanią dla banderszczyny, stworzonej przez koczowniczy pomiot...

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    Agnieszka
    Żydoanglosasski sługus...

    • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS#zadziwiony

     "Agnieszka
     Żydoanglosasski sługus..."

     Sługusy mieszkają w czworakach, Pani Agnieszka mieszka we dworze.

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    "Polski rząd jak najbardziej stosuje się do międzynarodowych zasad. "

    Faktyczna likwidacja OBWE nie jest w interesie Europy. Ale jest w interesie Ameryki, zatem i Pani.

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    Po tym jak Rosja napadła na Ukrainę jej przedstawiciele zostali objęci sankcjami.

    Ma pani rację przecież po napaści SZAP na Jugosławię, Afganistan, Irak, Syrię a jeszcze dużo wcześniej na Grenadę, Panamę, (że ma tym zakonczę niekończącą się wyliczankę) skąd porwano urzędującego prezydenta, który jak wiemy był sukinsynem ale swoim sukinsynem, gdy tylko chciał przestać być swoim sukinsynem inwazja desantu SZAP pozbawiła go władzy, która mu wcześniej dała. Jakiż ten Noriega był naiwny.

    To każdy z tych wymienionych i nie wymienionych aktów agresji SZAP kończył się nałożeniem identycznych sankcji na ten miłujący pokój kraj!

    Nieprawdaż Jagna?
    A była taka jedna Jaguś, którą mieszkańcy wioski wywieźli na furze z gnojem na rozstaje dróg. Nie wróżę pani podobnego losu ale nieznane są wyroki karmy.

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    Była Jaguś jedna,
    zawsze w rozum biedna...

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    Nie ma głupszych i bardziej bezczelnych kłamliwych idiotów niż Amerykanie z Kaliforni. Zwłaszcza ci polskiego ponoć pochodzenia

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    // W końcu USA dało Ławrowoi wizę z łaski i jego delegacji, //
    To nie jest żadna łaska. To zwykłe skurwysyństwo, bo przedstawicielom Rosji jako stałemu członkowi RB ONZ nie powinno się stawiać warunków wizowych. Ale czego można oczekiwać od bandyckiego kraju...
    Że siedziba ONZ mieści się w USA, to jest największe przekleństwo tej Organizacji..

   • Rozczarowanie#adevo#AgnieszkaS

    Piszesz: "Nie ma gorszych i bardziej bezczelnych kłamstw jak te ruskie?"
    -----------------------------------
    Odpisuję obszernie, gdyż właśnie zauważyłem w transmisji z Kataru siedzącego obok Prezydenta FIFA Giovanni Infantino, arabskiego następcę tronu i premiera Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salmana. Salman zlecił zamordowanie swojego krytyka- dziennikarza Khashoggi (po polsku: Dżamal Chaszukdżi). Khashoggi został zwabiony do konsulatu geeralnego Arabii Saudyjskiej w Stambule, tam zamordowany i poćwiartowany. Ciało Khashoggi zostało po poćwiartowaniu rozpuszczone w kwasie. Dzisiaj siedzi zleceniodawca, arabski książe Salman, jako gość honorowy, obok Infantino i szejka Kataru Emira Hamada Al Thani.

    Droga Agnieszko propagandę- Public Relations (PR) marketing wymyślili Amerykanie. Edward Bernays uważany jest obok Ivy Lee za twórców PR. Jego wujkiem był Sigmund Freud. Bernays przełożył wyniki badań wujka Freuda praktycznie na techniki naukowego kształtowania opinii publicznej, którą nazwał engineering of consent.
    Mistrzowie iluzji, propagandy, False Flag, kłamstw itd., itp. są cały czas Amerykanie
    Cytuję z jego książki "Propaganda"

    Rozdział pierwszy, Organising Chaos:
    "Świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanych przyzwyczajeń i przekonań mas jest ważnym elementem demokratycznego społeczeństwa. Kto manipuluje ukryte mechanizmy społeczne, tworzy niewidzialny rząd, który jest prawdziwym władcą naszego kraju. Jesteśmy rządzeni, nasz rozum jest kształtowany, nasze gusta i guściki kreowane, nasze idee są w większości sugerowane przez mężczyzn, o których myśmy nigdy nic nie słyszeli. To jest logiczny wynik sposobu organizacji naszego demokratycznego społeczeństwa.
    Duże masy społeczne muszą w ten sposób kooperować, jeżeli chcą żyć w zrównoważonym, funkcjonującym społeczeństwie. W prawie, że każdym postępowaniu naszego życia, w naszym społecznym zachowaniu i naszym etycznym myśleniu jesteśmy zdominowani przez względnie małą ilość osób, które rozumieją wzory myślenia i zachowania mas. To oni są tymi, którzy pociągają za sznurki, kontrolujące myśli i zachowania społeczeństwa."

    Więcej tu: https://idb.neon24.info/post/64168,jak-rzadzic-niewidzialnie
    Mottem działania Dr Edwarda Bernays'a było: " każdy pomysł zostanie zaakceptowany przez społeczeństwo, o ile lekarze go wprowadzą".
    Obłuda, cynizm i podwójna moralność cechują wszystkie tzw. "elity władzy" na zachodzie, z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a teraz z Polski.

    W ostatnich miesiącach można było zaobserwować jak niemiecki wicekanclerz, minister gospodarki i środowiska Robert Habeck klęczy: klęczał przed mordercą Salmanem podczas swojej wizyty w Arabii Saudyjskiej, odpowiedzalnym też za brudną wojnę w Jemenie, klęczał przed szejkiem Kataru odpowiedzialnym za śmierć tysięcy robotników na budowach stadionów dla FIFA mistrzostw świata w piłce nożnej.

    Oni nie tylko klęczą, ale spotykają się i rozmawiają z ludźmi łamiących prawa człowieka. Także POTUS Biden odwiedzał tych arabskich morderców i handlarzy niewolników. Zachód współpracuje też z Chinami, gdzie trzyma się ludzi w obozach koncentracyjnych. Właściwie zachód współpracuje ze wszystkimi dyktatorami i międzynarodowymi przestępcami. A tu w Polsce na konferencji bezpieczeństwa europejskiego w grudniu wyprasza się jednego z architektów bezpieczeństwa europejskiego, szefa dyplomacji rosyjskiej S. Ławrowa. Jak to Niemcy mówią: to strzał Morawieckiego we własne kolano.

 • Skoro Duda stwierdził, że tu jest Polin

  to trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem władz Polin dążących do wojny z Rosją. Takie dostali zadanie by wykorzystać polski potencjał wojenny.
  Każde zaś podtrzymanie napięć jest na rękę tym właściwym decydentom.
  Jedyną opcją - przeciwstawianie się tej polityce choćby w postaci medialnych wypowiedzi. Ich siły maleją, a i popełniają coraz więcej błędów. I to widać.

  • Skoro Duda stwierdził, że tu jest Polin#Krzysztof J. Wojtas

   Bardzo wątpliwe aby władze polin dążyły do bezpośredniej wojny z Rosją - takie głupie to one nie są, bo większość jest tam mocno strachliwa. Zresztą z czym do luda, bo wartościowy sprzęt przekazali już do dyspozycji banderlandu, łącznie z ludźmi /tak ok. dwóch dywizji minimum/ , bo mówi się o 10 tys, a nawet 30 tys tzw. ochotników wojskowych. To wszystko dzieje się nie z ich inicjatywy, tylko z akceptowanych obowiązków wasalnych wobec suwerena. Trzeba pamiętać, że jesteśmy już bankrutem, lecz nie ma jeszcze "wielkiego bum", bo suweren musi widocznie dawkować nam "kroplówkę" One zdają sobie z tego sprawę, bo wiedzą, że III Wojny Światowej nie będzie, gdyż globaliści nic na tym by nie zyskali, tylko straty.

   Kończąc dołączam tłumaczenie wpisu jednego z uczestników walk o sytuacji na froncie z rosyjskiego portalu :
   "Od ostatnich bitew - nawet nie widzieliśmy Ukraińców tylko najemników. Najczęściej mowa polska". Na niektórych odcinkach kierunku Kremennaya-Svatovo zagraniczni najemnicy już całkowicie zastąpili Siły Zbrojne Ukrainy. Polskie flagi wiszą nad okopami i na pozycjach "ukraińskich" wojsk. Ogólnie rzecz biorąc, to niczego nie zmienia. Są miażdżone setkami, ale wróg raz po raz jedzie na rzeź. Próby przełamania, które często są po prostu samobójcze, nie ustają".

 • USA gra na Mundialu w Katarze chociaż w dalszym ciągu okupuje Syrię, Irak i kilka innych niepodległych państw.

  USA jeszcze nigdy nie zostało wykluczone z żadnej imprezy sportowej, chociaż zdążyło napaść na połowę krajów na kuli ziemskiej.
  ONZ to śmieszna farsa znajdująca się na terenie USA i realizująca interesy tego kraju.

 • Jagienka z LA

  //Nie ma gorszych i bardziej bezczelnych kłamstw jak te ruskie.//

  Nie ma głupszej bladzi jak ty.

  • Jagienka z LA#Jarek Ruszkiewicz SL

   Nie sądzę aby Pani Agnieszka była "głupia". Po prostu kieruje się swoim interesem bo mieszka za oceanem. Więcej, to jest naturalne, wręcz zdrowe.

   I proszę jej nie obrażać, trzeba się wsłuchiwać uważnie w głosy ze wszystkich stron, aby lepiej rozumieć świat w którym żyjemy. Bez sporu prawda się nie ujawnia.

  • Jagienka z LA#Jarek Ruszkiewicz SL

   //Nie ma gorszych i bardziej bezczelnych kłamstw jak te ruskie.//

   Jagienka się przejęzyczyła, bo: nie ma bardziej bezczelnych kłamstw, jak żydowskie.
   A z okupowanego przez Habad Lubavitz Kremla słowa prawdy nie uświadczysz...

 • Od lat piszę,

  że w Polsce nie rządzą Polacy tylko żydowskie kundle.

 • "Kolejny pokaz międzynarodowej głupoty obecnych władz Polski"

  -------------------------------
  To nie głupota - to wysługiwanie się światowemu bachurowi diabła. Te, tzw. polskie władze niewiele różnią się od tej ekipy na banderlandzie, której przewodniczy ten - od fajfusa i fortepianu. Natomiast w nienawiści do Polaków nie różnią się wcale od tych - co to ich przodkowie nabijali polskie dzieci na sztachety w płocie i czynili Polakom takie rzeczy, które nie mieszczą się w ludzkiej głowie.
  Wniosek
  Tzw. polskie władze - nie są od dbania o interesy Polaków - ani te interesy krótkofalowe a tym bardziej te będące w dłuższej perspektywie czasowej.

 • *

  Mózgi dotknięte naporem propagandy nie reagują w racjonalny sposób. Wiem, że czekacie na armię Putina. Bardzo byście chcieli aby do Polski wkroczyła i wyzwoliła was od polskiego rządu.

  Nikomu z was nie przeszkadzało , kiedy "car Wszechrusi" wycierał sobie gębę Polską i nazwał antysemicką świnią polskiego ambasadora, a nawet insynuował, że Polska jest winna wybuchu II Wojny, gdyż sama ją rozpoczęła. To był rok 2019, tuż przed pandemią, wydaje się tak niedawno.

  A sam car wyobrażał sobie, że już tak pozostanie z aureolą boskości, zawieszony na szczycie świata. Wszystko się jednak zmienia i to w sposób najbardziej nieoczekiwany. Nikt cara nie zmuszał do wojny, a wręcz przeciwnie, jednak on sam tę wojnę wybrał. Pewnie uważał, że skoro luty 2014 był tak szczęśliwy dla Rosji, bo też ogólnie luty jest dla niej szczęśliwy, to i w roku 2022 tak będzie. Niestety, bardzo się pomylił.

  • *#AgnieszkaS

   "Mózgi dotknięte naporem propagandy nie reagują w racjonalny sposób. "

   Ciekaw jestem. Czy Pani uważa, że zawierucha na Ukrainie i kłopoty Europy są korzystne dla Ameryki a zatem i dla Pani?

   • *#AgnieszkaS#Pedant

    Są jedynie korzystne dla wizerunku politycznego Bidena. Natomiast szalejąca inflacja nie jest dla żadnego państwa korzystna. Nie muszę wyjaśniać Panu dlaczego.

    • *#AgnieszkaS#Pedant#AgnieszkaS

     Nie odpowiedziała Pani na moje pytanie. Czy mam to rozumieć jako potwierdzenie?

  • *#AgnieszkaS

   Proszę Pani! Car wszechrusi miał rację, bo ten Lipski, co zaproponował dla Hitlera pomnik w Warszawie, był właśnie tym, co rzekł Putin. W latach trzydziestych sanacja prowadziła politykę sojuszu z IIIą Rzeszą tak jak teraz z Ukrainą. Finał obecnej polityki polskojęzycznego rządu będzie podobny.
   A Pani łatwo pisze się takie bzdurne rzeczy, bo będąc za oceanem, będzie Pani poza wojną, która runie na Europę. Ta wojna to wojna w imię interesów Deep State, gdyż po prostu kończą się już zgromadzone ekonomiczne rezerwy, jakie mieli oligarchowie ameryccy po dwóch wojnach światowych. Hamryka traci panowanie nad światem, które zapewniał jej dolar, Hollywood i lotniskowce oraz wszędzie wojny i kryzysy - ale poza Hamryką.
   A więc Pani jako mieszkaniec Hamryki podżega nas do wojny, bo Polką przestała Pani być już dawno.

 • Likwidacja OBWE?

  To oznacza de facto likwidację tej organizacji. Zamiast platformy do porozumienia ponad podziałami w Europie, uzyskujemy bezużyteczne towarzystwo wzajemnej adoracji.

  Po co? Tyle korzyści co z oblewania farbą cudzoziemskich ambasadorów.

 • Kolejny pokaz międzynarodowej głupoty obecnych władz Polski

  Nie tak do końca, gdyż UE nałożyła także sankcje indywidualne, które obejmują zamrożenie aktywów i ograniczenia podróży. Na liście sankcyjnej znajdują się m.in.:

  Władimir Putin
  Siergiej Ławrow
  Wiktor i Ołeksandr Janukowyczowie
  członkowie rosyjskiej Dumy Państwowej
  członkowie krajowej Rady Bezpieczeństwa
  personel wojskowy i wysokiej rangi urzędnicy
  biznesmeni i oligarchowie, w tym Roman Abramowicz
  "osoby odpowiedzialne za okrucieństwa popełnione w Buczy i Mariupolu"
  lokalni politycy, tacy jak mer Moskwy
  propagandyści prokremlowscy i antyukraińscy
  osoby zaangażowane w rekrutowanie syryjskich najemników do walki w Ukrainie.

  Chciałbym tu dodatkowo wyjaśnić, że początkowo wysłano / podobno / zaproszenie do S. Ławrowa, lecz wycofano się z tego - świadczyłoby to o przywołaniu zapraszających do "porządku".

  • Kolejny pokaz międzynarodowej głupoty obecnych władz Polski#Playset

   "UE nałożyła także sankcje indywidualne, które obejmują zamrożenie aktywów i ograniczenia podróży. "

   Głęboko wątpię czy Putin ma aktywa w zachodnich bankach, co do podróży to wyjeżdża z kraju rzadziej niżby mógł.

   "Wiktor i Ołeksandr Janukowyczowie"

   Czym Janukowycz zawinił? Tym że został wybrany demokratycznie na prezydenta bez zagranicznej ingerencji? Czy tym, że udało mu się uciec po zamachu stanu?

 • Amerykanie wydaja polecenie Morawerowi i Dudzie , a ci w podskokach je wykonuja.

  Sprowadzanie tego do glupoty polskich wladz jest dezinformacja. To jest polityka rzadu Stanow Zjednoczonych. Cele sa dosyc jasne. Przede wszystkim ma byc przepasc nie do pokonania miedzy Polska i Rosja . To skazuje Polske na bezwzgledne posluszenstwo Amerykanom. Druga korzyscia tego rzniecia glupa jest mozliwosc wepchniecia przez rzad STanow Zjednoczonych Polski do wojny i nie wplatywania w to NATO. Gadka bedzie wtedy taka , ze to sa wariaci , ktorzy zrobili to na wlasna reke i wbrew woli USA . Przy okazji amerykanskiej prowokacji w Przewodowie pojawila sie mysl W Mysli Polskiej , ze Amerykanie powstrzymali szalencow , Morawera i Dude przed rozpetaniem III WS. To sa bardzo szkodliwe bajki

  • Amerykanie wydaja polecenie Morawerowi i Dudzie , a ci w podskokach je wykonuja.#superfajny

   Popatrzmy na działania polskojęzycznych ścierw u władzy nieco perspektywicznie. Utworzenie Ukro-Polin oraz włączenie do niej Pribałtiki z próbą pozyskania również Białorusi (Łukaszenka nie będzie wieczny, a jego następca może zrobić Rosji koło pióra) utworzyłoby ogromną terytorialnie i sporą populacyjnie strefę buforową miedzy Rosją a Zachodnią Europą.
   Strefa ta byłaby pod całkowitą kontrolą Usraela i doskonale spełniałaby rolę "Niebiańskiej Jerozolimy" dla przesiedleńców z Palestyny.
   Zwykły Polak czy Ukrainiec to tak naprawdę dla nich "państwowy chłop pańszczyźniany", którego można wyzyskiwać bez obawy jakiegokolwiek protestu. Zresztą wpuszczenie żywiołu banderowskiego do Polski oraz uczynienie z banderowców nadzorców Polaczków jest już aż nadto widoczne, ale widocznie Polaczki nie mają nic przeciwko temu i pragną Wołynia-2. No to będą go mieć ....
   Ponadto taka strefa buforowa raz na zawsze zamknęłaby temat i sens istnienia jakiegoś "Nowego Szlaku Jedwabnego", bo dla Zachodniej i Południowej Europy szykowana jest "rewolucja muzułmańska" oraz drastyczna depopulacja.
   Tak czy owak co ma być to będzie, a będzie to co czarci pomiot obwieścił światu w Forecast 2025 Deagel.com
   KST

  • Amerykanie wydaja polecenie Morawerowi i Dudzie , a ci w podskokach je wykonuja.#superfajny

   Tylko, że policiackie głupki czasem próbują wykazać własną inicjatywę i są bardziej gorliwy od swoich panów

 • Pani Agnieszka bardzo popularna na tym blogu:

  Pani Agnieszko,
  Wiem, ze Pani nie uczona i nie rozumie o czym rozmawiają rodacy; ale sprawa konfliktu na Ukrainie jest bardzo poważna i nie należy jej sprowadzac do języka z magli.
  W Polsce politycy, po studiach i przedstawiciele do polskiego parlamentu, tez maja inną od Pani opinie.
  I to zarówno opozycja jak i polski rząd powtarzają to samo i w kółko - czego pani Agnieszka nawet po polsku nie rozumie:
  To nie Rosja i nie rosyjski pocisk zabil polskich obywateli..

  Jeszcze inni uważają, ze Polska powinna mieć lepszą obronę swoich granic i jesli chce brać udzial w ukraińskiej hecy - to powinna byc lepiej przygotowana do obrony swoich granic; i jak nadlatuje rakieta - to polska obrona graniczna powinna ja niszczyc,
  Jeszcze inni sa zdania, ze nie wiadomo z jakich powodów, Polska nie popiera oficjalnego stanowiska rządu USA. Czy to znaczy , ze zarówno rząd USA jak i rząd w Warszawie 'maja mózgi dotknięte naporem propagandy nie reagują w racjonalny sposób" i tez czekają na armie Putina?

  A ja od lat sie zastanawiam, co mial na myśli nasz angielski sojusznik, byly minister d/s zagranicznych Wielkiej Brytanii, Lloyd George, który na bardzo miedzynardowym forum powiedzial:

  "Dać Polsce Śląsk - to tak, jak małpie zegarek".
  Ciekawe co mial na mysli

  A co myślą przedstawiciele obecnego rządu w Polsce:

  Ukraina powinna przeprosic:

  (5) Konfederacja o wybuchu w Przewodowie: Ukraina powinna przeprosić i zadośćuczynić rodzinom ofiar! - YouTube

  Dlaczego pani Agnieszka broni Zielenskiego? Czy to może krewny?

  5) RAKIETA spadła na POLSKĘ. O czym MILCZY Waszyngton i co UKRYWA Zełenski? || Prawy Prosty - YouTube

  • Pani Agnieszka bardzo popularna na tym blogu:#Tiamat

   Nie uwłaczaj kobieto innym piszącym prawdę /której nie aprobujesz/ jeśli sama często się z nią mijasz. Kolejny raz o tym piszę, bo nie cierpię obłudy i ukierunkowanych kłamstw.

   • Pani Agnieszka bardzo popularna na tym blogu:#Tiamat#Playset

    A konkretnie o co chodzi?
    Czy Braun nie ma prawa byc w sejmie?

    • Pani Agnieszka bardzo popularna na tym blogu:#Tiamat#Playset#Tiamat

     Na głupie pytanie, wszystko wyjaśniająca odpowiedź. Nie prowokuj kobieto rozsądnej /a nie wygodnej wam/ komentatorki, którą być może chcecie sprowokować aby wykluczyć, tak jak to już białas zrobił z blogerką "WERKA". Chcecie z tego portalu zrobić bagno ?

    • Pani Agnieszka bardzo popularna na tym blogu:#Tiamat#Playset#Tiamat

     .... nie przejmuje się Pani ''KARAKANAMI'' , to niestety wstrętne ptaszyska NISKICH LOTÓW ... robi Pani swoje . Pozdrawiam .

 • Powiem Wam zakulisową prawdę, o której nikt tu nie wspomina.

  Członkowie OBWE, państwa Europy, muszą na tą organizację płacić duże składki, a wielkość składek zależy od wielkości kraju. Rosja musi płacić składki najwyższe, bez Rosji, po jednej imprezie spotkania, kasa jest pusta. Zobaczycie wkrótce, że jak Rosja przestanie płacić, to ją szybko zawołają z powrotem i każą uzupełnić składki.
  Tak było po roku 2014.
  Ahoj!!!

  • Powiem Wam zakulisową prawdę, o której nikt tu nie wspomina.#Anna-PK

   To wszystko prawda, lecz aby ponownie się to powtórzyło, muszą zostać zniesione sankcje - a na to się nie zanosi. UE jest bowiem bardziej w tych kwestiach nieugięta jak USA /Republikanie mają Izbę Reprezentantów/, chyba że ulica przemówi do rozsądku decydentom.

 • List Marka Włodarczyka

  Szanowny Pawle i Znajomi.

  Ten artykuł o bestialskim traktowaniu Janusza Niedźwieckiego, świadczy o jednym, że reżym PiS-ko Solidarna Polska nie cofnie się przed niczym, ponieważ czują się i są bezkarnie, za przyczyną Zbigniewa Ziobry, największego przestępcy w rządzie Polaków po II WŚ, napisałem te słowa w jednej z odpowiedzi do sądu, gdzie walczę o sprawiedliwość, po mobbingowaniu mnie, a później zwolnieniu dyscyplinarnym na rok przed emeryturą, bez podania powodów zwolnienia przez 10 miesięcy, ponieważ ich nie mają, bo ich nie było, jestem wzorowym i kreatywnym dbającym o interes firmy i Polski pracownikiem. Najbliższa rozprawa jest w Warszawie w dniu 30.11.2022 r w sądzie Rejonowym w Warszawie na ul. Marszałkowska 82, w sali 514 o godz. 13:45, Wszystkich zapraszam, oraz jak może być Ktoś kto by nagrał przebieg rozprawy, zapłacę za usługę. Zachowują się jak hitlerowcy w czasie II WŚ. Nie wystarczyło im przetrzymywanie Mateusza Piskorskiego przez 3 lata w areszcie wydobywczym, to mimo interwencji ONZ został zwolniony za kaucją, ale dalej wg. nich jest winny i nie rozstrzygają sprawy, żeby nie mógł działać politycznie, to bezprawie, ponieważ jedyny najpoważniejszy zarzut na który się powołują, to jest kreowanie pozytywnych opinii nt. Rosji, wymyślony przez jednego z najgorszych ludzi, czyli Żyda Macierewicza. Mateusza Piskorskiego nie torturowali, ale teraz już doszli do takiej degeneracji, że osadzonych przeciwników jak Pan Janusza Niedźwieckiego torturują. To nie mieści się w głowie uczciwych ludzi, dlatego trzeba wszelkimi sposobami nagłośnić sprawę i zainteresować zagranicę, ponieważ w Polsce nie było i już nie będzie sprawiedliwości, oraz zorganizować manifestacje pod aresztem na Służewcu, i ministerstwem gdzie siedzi współczesny Goebbels/Himmler Zbigniew Ziobro.

  Pawle, jako osoba mająca wpływy, rusz ziemię i uruchom wszystkich, żeby ten Patriota Janusz Niedźwiecki nie został zamordowany w nowej kaźni na Służewcu, która jest odpowiednikiem Rakowieckiej, tam też siedział Mateusz Piskorski.

  Teraz proszę Ciebie Pawle, nigdy dla siebie bym tego nie robił, ale dla dobra Polaków patriotów i naszych potomnych, żebyś wyszedł ze skorupy i zaaranżował zjednoczenie wszystkich sił patriotycznych poza parlamentarnych. Nie czas na podziały, ze względu na ideologię, stosunek do kościoła, aborcji, Żydów, ale trzeba się zjednoczyć przeciwko wrogom Polski, to są ci, którzy naszą suwerenność oddali USA, są rusofobami, wspierają reżym kijowski banderowców/faszystów. Ci ludzie są odpowiedzialnie za zniszczenie Polski, ekonomicznie, gospodarczo, militarnie, demograficznie, a teraz prą do III WŚ po której będziemy unicestwieni. Czy są ważniejsze sprawy jak ratowanie Polski przed unicestwieniem? Nie i Ty to wiesz jak i ludzie przy Tobie, którzy nie są tak odważni jak Ty i będą próbowali odwieść Ciebie od działania w tym kierunku o który Ciebie proszę. Polska jest ważniejsza niż oponenci.

  Zainicjuj połączenie sił z : Spadkobiercami Weteranów II WŚ, Czerwona historia, Komunistyczna Partia Polski, Anarchiści, Grunwaldowcy, siły wokół Myśli Polskiej i inni których nie znam a też tam są patrioci jak w tych wymieniony organizacjach, ponieważ wielu z nich znam osobiście. Jeśli z jakiś powodów odmówią, to przekaż mi, będą odpowiedzialni razem z PiS-m za unicestwienie Polski, tak samo jak Ci od Ciebie, którzy się sprzeciwią tej idei.
  Przy rozmowach powołaj się na mnie i przekaż im tego maila.

  Jak zwykle, masz moją zgodę na opublikowanie tego maila.

  Pozdrawiam.
  Marek Włodarczyk z Bełchatowa.

 • A co na to ADMINISTRACJA portalu ?????

  "Ja tak myślę, ze już Churchill przewidział, ze polscy lotnicy pomogą zbombardować ponad 400 zabytkowych kościołów i cerkwi w ... Kosowie". Te bzdury wypisuje Pani Tiamat szkalując Polskę, a bezmózgi ją w tym wspomagają, wyrażając uznanie łapkami w górę. Czy to jest Polski portal, czy tylko polskojęzyczny ????? Tak tylko pytam - na razie.

  • A co na to ADMINISTRACJA portalu ?????#Playset

   No przecież byli Polacy w koalicji antyserbskiej, antyirackiej, są antysyryjskiej, antyiranskiej, antybialoruskiej, antyrosyjskiej cały czas czynnie i militarnie wspierając i służąc interesom amerykańsko żydowskim.
   Nie wiem dlaczego oponujesz komentarzowi tiamat.

   • A co na to ADMINISTRACJA portalu ?????#Playset#zadziwiony

    Dziwi mnie, że @zdziwiony powtarza urojenia i fobie @Tiamat i decyzje syjonistycznych rządów w Polsce po 1989 r, określa mianem " polskie" i jeszcze rozpowszechnia nonsensy o rzekomej obecności Polaków w koalicjach tworzonych przez żydowskie rządy w Polsce na polecenie swoich "panów" z NY, London, Telawiv.

    • A co na to ADMINISTRACJA portalu ?????#Playset#zadziwiony#stanislav

     Możesz sobie pisać, ze to Żydzi, itd. Ale w większości to Polacy i tyle

 • do Playset i Stanisława Szaferta oraz Hamrykanki Agnieszki

  To oczywiście są Panów poglądy na temat twórczości Pani Agnieszki.
  Możliwe, iż także Wy, Panowie, przebywacie poza granicami naszego kraju, więc nie przejmujecie się wojną, co może zniszczyć moją ojczyznę.
  To właśnie stały błąd Polaków od stuleci - słuchanie obcych narracji widoczne już od Henryka Walezego.
  "Polacy" mieszkający poza Polską mają mieć głos opiniotwórczy w polskich sprawach oraz zachowują prawo wyborcze!!
  Nagadają napiszą, potem przyjadą głosować, zagłosują na jakieś proameryckie ścierwa i zaraz wyjadą, bo gdzie indziej mają robotę i utrzymanie.
  A więc są zainteresowani życiowo w tym, aby Polacy w kraju odnosili się do nich jak chłopi do panów szlachty i kłaniali się wam, jako ludziom, co znajdują się w wyższym cywilizacyjnym stadium. Nazywacie siebie Polakami, a w gruncie rzeczy reprezentujecie stanowisko obcych mocarstw. Rosja jest o tyle mądrzejsza, że kara sprzedawczyków i zdrajców. Polska tego nie zrobiła po szwedzkim potopie i stąd obecnie tylu oszustów, zdrajców oraz idiotów.

 • Do chama J.Ruszkiewicza

  Zapamiętaj intelektualny kloszardzie, ze chamstwo na moim blogu nie jest akceptowane nawet wobec pań, których się nie lubi, albo które piszą bzdury, jak Agnieszka S.

 • Erdogan nazwał cenę politycznej izolacji Rosji

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan uważa, że ​​polityka izolacji Rosji może mieć poważne konsekwencje dla krajów zachodnich. Ogłosił to w programie „Moskwa. Kreml. Putin” na kanale telewizyjnym „Rosja 1”.

  „Cena będzie nieskończona. I tę cenę płaci coraz bardziej Europa , a wraz z nią Polska” – powiedział prezydent.

  Wcześniej Erdogan ocenił konsekwencje konfliktu na Ukrainie: w ukraińskim kryzysie nie będzie zwycięzców, a na osiągnięciu pokoju skorzystają wszystkie strony. Szef państwa tureckiego zaznaczył, że droga do pokoju na Ukrainie wiedzie przez dialog. Obiecał dalsze zintensyfikowanie wysiłków na rzecz rozwiązania obecnego kryzysu.

  za: https://news.mail.ru/politics/53959868/?frommail=1

 • Rząd warszawski wykonuje jedynie to, co uchwaliła Unia Europejska i USA- Ławrow jest objęty sankcjami osobistymi.

  Urzędnicy RP nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie.
  Dla czytelników „Neon” nie powinno to być zaskoczeniem.